KEMET R463W510000M1M
R463W510000M1M
Part No.:
R463W510000M1M
Datasheet:
ShinYuaR463W510000M1M.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 20% 630VDC RAD
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.634 L x 1.181 W (41.50mm x 30.00mm)
Height-Seated(Max):
1.776 (45.10mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)