KEMET R46KF310000M1M
R46KF310000M1M
Part No.:
R46KF310000M1M
Datasheet:
ShinYuaR46KF310000M1M.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 560VDC RADIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
VoltageRating-DC:
560V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.476 (12.10mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)