KEMET R46KI21000001K1
R46KI21000001K1
Part No.:
R46KI21000001K1
Datasheet:
ShinYuaR46KI21000001K1.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 560VDC RAD
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
VoltageRating-DC:
560V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.437 (11.10mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)