KEMET R46KN333045N0M
R46KN333045N0M
Part No.:
R46KN333045N0M
Datasheet:
ShinYuaR46KN333045N0M.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 560VDC RAD
Packaging:
Tray
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
275V
VoltageRating-DC:
560V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.594 (15.10mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)