KEMET R49AI31005001K
R49AI31005001K
Part No.:
R49AI31005001K
Datasheet:
ShinYuaR49AI31005001K.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 800VDC RAD
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
800V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.575 (14.60mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)