KEMET R49AN31004001K
R49AN31004001K
Part No.:
R49AN31004001K
Datasheet:
ShinYuaR49AN31004001K.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 800VDC RADIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
800V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.043 L x 0.236 W (26.50mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.594 (15.10mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)