KEMET R75MR422050H4J
R75MR422050H4J
Part No.:
R75MR422050H4J
Datasheet:
ShinYuaR75MR422050H4J.pdf
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging:
Tray
Series:
R75H
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
220V
VoltageRating-DC:
400V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.2 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
1.260 L x 0.512 W (32.00mm x 13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.988 (25.10mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)