KEMET R75QD1120Z330J
R75QD1120Z330J
Part No.:
R75QD1120Z330J
Datasheet:
ShinYuaR75QD1120Z330J.pdf
Description:
CAP FILM 1200PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
R75
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.358 (9.10mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)