Yageo RC0100FR-0710KL
RC0100FR-0710KL
Part No.:
RC0100FR-0710KL
Datasheet:
ShinYuaRC0100FR-0710KL.pdf
Description:
RES 10K OHM 1% 1/32W 01005
Series:
RC_L
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.03W, 1/32W
Features:
Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
Height-Seated(Max):
0.006 (0.15mm)