Yageo RC0201FR-073K48L
RC0201FR-073K48L
Part No.:
RC0201FR-073K48L
Datasheet:
ShinYuaRC0201FR-073K48L.pdf
Description:
RES 3.48K OHM 1% 1/20W 0201
Resistance:
3.48 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
0.010 (0.26mm)