Yageo RC0201JR-07430RL
RC0201JR-07430RL
Part No.:
RC0201JR-07430RL
Datasheet:
ShinYuaRC0201JR-07430RL.pdf
Description:
RES 430 OHM 5% 1/20W 0201
Resistance:
430 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
0.010 (0.26mm)