Yageo RC0402FR-1333RL
RC0402FR-1333RL
Part No.:
RC0402FR-1333RL
Datasheet:
ShinYuaRC0402FR-1333RL.pdf
Description:
RES 33 OHM 1% 1/16W 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)