Yageo RC0805JR-07130RL
RC0805JR-07130RL
Part No.:
RC0805JR-07130RL
Datasheet:
ShinYuaRC0805JR-07130RL.pdf
Description:
RES 130 OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Features:
Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.024 (0.60mm)