Yageo RC1206FR-7W33RL
RC1206FR-7W33RL
Part No.:
RC1206FR-7W33RL
Datasheet:
ShinYuaRC1206FR-7W33RL.pdf
Description:
RES 33 OHM 1% 1/2W 1206
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Features:
Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)