Yageo RC1206FR-7W63R4P
RC1206FR-7W63R4P
Part No.:
RC1206FR-7W63R4P
Datasheet:
ShinYuaRC1206FR-7W63R4P.pdf
Description:
RES 63.4 OHM 1% 1/8W 1206
Series:
RC_P
Resistance:
63.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)