Yageo RC1206JR-07680KL
RC1206JR-07680KL
Part No.:
RC1206JR-07680KL
Datasheet:
ShinYuaRC1206JR-07680KL.pdf
Description:
RES 680K OHM 5% 1/4W 1206
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Features:
Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)