Vishay Dale RCP0603W30R0GEC
RCP0603W30R0GEC
Part No.:
RCP0603W30R0GEC
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRCP0603W30R0GEC.pdf
Description:
RES SMD 30 OHM 2% 1.5W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RCP
ProductStatus:
Active
Resistance:
30 Ohms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
1.5W
Composition:
Thick Film
Features:
Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
0.023 (0.58mm)