Vishay Dale RCP0603W36R0JS2
RCP0603W36R0JS2
Part No.:
RCP0603W36R0JS2
Datasheet:
ShinYuaRCP0603W36R0JS2.pdf
Description:
RES SMD 36 OHM 5% 1.5W 0603
Resistance:
36 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1.5W
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
0.023 (0.58mm)