Vishay Dale RCP1206W68R0GS2
RCP1206W68R0GS2
Part No.:
RCP1206W68R0GS2
Datasheet:
ShinYuaRCP1206W68R0GS2.pdf
Description:
RES SMD 68 OHM 2% 2.4W 1206
Resistance:
68 Ohms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
2.4W
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.122 L x 0.060 W (3.10mm x 1.52mm)
Height-Seated(Max):
0.025 (0.64mm)