Vishay Dale RCP2512W470RGEB
RCP2512W470RGEB
Part No.:
RCP2512W470RGEB
Datasheet:
ShinYuaRCP2512W470RGEB.pdf
Description:
RES SMD 470 OHM 2% 3.5W 2512
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
3.5W
TemperatureCoefficient:
±150ppm/°C
OperatingTemperature:
-65°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.250 L x 0.124 W (6.35mm x 3.15mm)
Height-Seated(Max):
0.025 (0.64mm)