Murata Electronics RDE5C1H182J0P1H03B
RDE5C1H182J0P1H03B
Part No.:
RDE5C1H182J0P1H03B
Datasheet:
ShinYuaRDE5C1H182J0P1H03B.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 50V NP0 RADIAL
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)