Murata Electronics RDE5C1H330J0K1H03B
RDE5C1H330J0K1H03B
Part No.:
RDE5C1H330J0K1H03B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaRDE5C1H330J0K1H03B.pdf
Description:
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
RDE
ProductStatus:
Active
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)