Murata Electronics RDE5C2A271J0K1H03B
RDE5C2A271J0K1H03B
Part No.:
RDE5C2A271J0K1H03B
Datasheet:
ShinYuaRDE5C2A271J0K1H03B.pdf
Description:
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)