Murata Electronics RDEE41H105M2K1C03B
RDEE41H105M2K1C03B
Part No.:
RDEE41H105M2K1C03B
Datasheet:
ShinYuaRDEE41H105M2K1C03B.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.138 W (5.00mm x 3.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)