Murata Electronics RDEE41H474M1K1C03B
RDEE41H474M1K1C03B
Part No.:
RDEE41H474M1K1C03B
Datasheet:
ShinYuaRDEE41H474M1K1C03B.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V Z5U RADIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
10°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.124 W (4.50mm x 3.15mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)