Murata Electronics RDEF51H103Z0K1C03B
RDEF51H103Z0K1C03B
Part No.:
RDEF51H103Z0K1C03B
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaRDEF51H103Z0K1C03B.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
RDE
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)