Murata Electronics RDEF51H223Z0K1C03B
RDEF51H223Z0K1C03B
Part No.:
RDEF51H223Z0K1C03B
Datasheet:
ShinYuaRDEF51H223Z0K1C03B.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)