Murata Electronics RDER71H103K0K1C03B
RDER71H103K0K1C03B
Part No.:
RDER71H103K0K1C03B
Datasheet:
ShinYuaRDER71H103K0K1C03B.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.157 L x 0.098 W (4.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)