Murata Electronics RDER71H225K2K1C03B
RDER71H225K2K1C03B
Part No.:
RDER71H225K2K1C03B
Datasheet:
ShinYuaRDER71H225K2K1C03B.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 L x 0.124 W (5.50mm x 3.15mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)