Murata Electronics RDER72D474K5B1C13B
RDER72D474K5B1C13B
Part No.:
RDER72D474K5B1C13B
Datasheet:
ShinYuaRDER72D474K5B1C13B.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 200V X7R RADIAL
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 L x 0.295 W (7.50mm x 7.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)