Murata Electronics RDER72E222K1K1H03B
RDER72E222K1K1H03B
Part No.:
RDER72E222K1K1H03B
Datasheet:
ShinYuaRDER72E222K1K1H03B.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 250V X7R RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 L x 0.157 W (5.50mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)