Murata Electronics RDER72H104K8K1C11B
RDER72H104K8K1C11B
Part No.:
RDER72H104K8K1C11B
Datasheet:
ShinYuaRDER72H104K8K1C11B.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R RADIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.295 L x 0.217 W (7.50mm x 5.50mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)