TGS RF4M096000S300
RF4M096000S300
Part No.:
RF4M096000S300
Manufacturer:
TGS
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaRF4M096000S300.pdf
Description:
OSC 4.0960MHZ HCMOS SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
COM22
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Type:
Frequency:
4.096 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
20mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)