Susumu RG1005P-4991-W-T5
RG1005P-4991-W-T5
Part No.:
RG1005P-4991-W-T5
Datasheet:
ShinYuaRG1005P-4991-W-T5.pdf
Description:
RES SMD 4.99K OHM 1/16W 0402
Resistance:
4.99 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)