Susumu RG1608N-4642-W-T1
RG1608N-4642-W-T1
Part No.:
RG1608N-4642-W-T1
Datasheet:
ShinYuaRG1608N-4642-W-T1.pdf
Description:
RES SMD 46.4K OHM 1/10W 0603
Resistance:
46.4 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±10ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)