Susumu RG1608P-2611-P-T1
RG1608P-2611-P-T1
Part No.:
RG1608P-2611-P-T1
Datasheet:
ShinYuaRG1608P-2611-P-T1.pdf
Description:
RES SMD 2.61K OHM 1/10W 0603
Resistance:
2.61 kOhms
Tolerance:
±0.02%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)