Susumu RG2012N-2152-W-T5
RG2012N-2152-W-T5
Part No.:
RG2012N-2152-W-T5
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRG2012N-2152-W-T5.pdf
Description:
RES SMD 21.5KOHM 0.05% 1/8W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RG
ProductStatus:
Active
Resistance:
21.5 kOhms
Tolerance:
±0.05%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±10ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)