Susumu RG3216N-2491-B-T5
RG3216N-2491-B-T5
Part No.:
RG3216N-2491-B-T5
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRG3216N-2491-B-T5.pdf
Description:
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RG
ProductStatus:
Active
Resistance:
2.49 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Thin Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
TemperatureCoefficient:
±10ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
AEC-Q200
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)