Susumu RG3216N-4301-B-T5
RG3216N-4301-B-T5
Part No.:
RG3216N-4301-B-T5
Datasheet:
ShinYuaRG3216N-4301-B-T5.pdf
Description:
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance:
4.3 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±10ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)