Recom Power RGZ-051509D/P
RGZ-051509D/P
Part No.:
RGZ-051509D/P
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
14-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
ShinYuaRGZ-051509D/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
  • Related Categories
Package/Case:
14-DIP Module, 6 Leads
Packaging:
Tube
Series:
ECONOLINE RGZ (2W)
ProductStatus:
Active
Type:
Isolated Module
NumberofOutputs:
2
Voltage-Input(Min):
4.5V
Voltage-Input(Max):
5.5V
Voltage-Output1:
15V
Voltage-Output2:
-9V
Voltage-Output3:
Voltage-Output4:
Current-Output(Max):
66mA, 111mA
Power(Watts):
2 W
Voltage-Isolation:
3 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
SCP
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm)