Recom Power RGZ-121509D/P
RGZ-121509D/P
Part No.:
RGZ-121509D/P
Datasheet:
ShinYuaRGZ-121509D/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
Series:
ECONOLINE RGZ (2W)
Voltage-Input(Min):
10.8V
Voltage-Input(Max):
13.2V
Voltage-Output1:
15V
Current-Output(Max):
66mA, 111mA
Power(Watts):
2 W
Voltage-Isolation:
3 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm)