Recom Power RGZ-241509D/H
RGZ-241509D/H
Part No.:
RGZ-241509D/H
Datasheet:
ShinYuaRGZ-241509D/H.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
Series:
ECONOLINE RGZ (2W)
Voltage-Input(Min):
21.6V
Voltage-Input(Max):
26.4V
Voltage-Output1:
15V
Current-Output(Max):
66mA, 111mA
Power(Watts):
2 W
Voltage-Isolation:
4 kV
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.78 L x 0.39 W x 0.28 H (19.7mm x 10.0mm x 7.1mm)