Stackpole Electronics Inc RHC2512JT1R50
RHC2512JT1R50
Part No.:
RHC2512JT1R50
Datasheet:
ShinYuaRHC2512JT1R50.pdf
Description:
RES 1.5 OHM 5% 2W 2512
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
1.5 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.248 L x 0.126 W (6.30mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)