Stackpole Electronics Inc RHC2512JT5R00
RHC2512JT5R00
Part No.:
RHC2512JT5R00
Datasheet:
ShinYuaRHC2512JT5R00.pdf
Description:
RES, 2512, 5 OHM, 5%, 2W
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
5 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.248 L x 0.126 W (6.30mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)