Stackpole Electronics Inc RMCF0603JT75K0
RMCF0603JT75K0
Part No.:
RMCF0603JT75K0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRMCF0603JT75K0.pdf
Description:
RES 75K OHM 5% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
75 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.061 L x 0.031 W (1.55mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.022 (0.55mm)