Stackpole Electronics Inc RMCF0805JT680K
RMCF0805JT680K
Part No.:
RMCF0805JT680K
Datasheet:
ShinYuaRMCF0805JT680K.pdf
Description:
RES 680K OHM 5% 1/8W 0805
Resistance:
680 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)