Stackpole Electronics Inc RMCF1206FT1R80
RMCF1206FT1R80
Part No.:
RMCF1206FT1R80
Datasheet:
ShinYuaRMCF1206FT1R80.pdf
Description:
RES 1.8 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance:
1.8 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)