Stackpole Electronics Inc RMCF1206JTR820
RMCF1206JTR820
Part No.:
RMCF1206JTR820
Datasheet:
ShinYuaRMCF1206JTR820.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 1/4W 1206
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)