Stackpole Electronics Inc RMCF1210JTR180
RMCF1210JTR180
Part No.:
RMCF1210JTR180
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRMCF1210JTR180.pdf
Description:
RES 0.18 OHM 5% 1/2W 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
180 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)