Stackpole Electronics Inc RMCF2010JT27R0
RMCF2010JT27R0
Part No.:
RMCF2010JT27R0
Datasheet:
ShinYuaRMCF2010JT27R0.pdf
Description:
RES 27 OHM 5% 3/4W 2010
Resistance:
27 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.75W, 3/4W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)